Łupież pstry – dieta może Ci pomóc.

Jeśli naszym problemem jest łupież pstry, dieta którą prowadzimy na co dzień będzie musiała najprawdopodobniej zostać zmieniona. Wszystko dlatego, że pewne produkty żywnościowe mogą zaostrzać przebieg łupieżu. Wówczas dermatoza będzie mniej podatna na leczenie. Zamiast produktów wysoce przetworzonych, dobrze byłoby wprowadzić do naszego codziennego menu produkty świeże, wysokiej jakości.

Łupież pstry – dieta może pomóc.

Jak już wspomniano na wstępie, na łupież pstry, dieta może okazać się pewnym rozwiązaniem. Istnieją pewne grupy produktów, których należy unikać oraz takie, które warto byłoby wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu. W poniższej tabelce wskazano produkty, które powinny znaleźć się w naszym menu, jeśli chcemy pokonać łupież pstry.

Produkty bogate w witaminę A To przede wszystkim zielone warzywa liściaste takie jak jarmuż, sałata masłowa czy roszponka. Cenną witaminę A znajdziemy również w batatach oraz brzoskwiniach.
Produkty bogate w witaminę B Najbogatszym źródłem witamin z grupy B są przede wszystkim jaja oraz podroby. Warto wspomnieć także o cennych drożdżach.
Produkty bogate w witaminę E Witaminę młodości znajdziemy z kolei w pestkach dyni, słonecznika oraz w orzechach. Mowa tu przede wszystkim o orzechach nerkowca, włoskich oraz migdałach.
Produkty bogate w selen oraz cynk Te cenne minerały znajdują się przede wszystkim w ostrygach, wątróbce oraz jajach. Możemy również suplementować cynk i selen, jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć go organizmowi w raz ze spożywaną żywnością.

Jeżeli chcemy, aby dieta oparta o wyżej wskazane produkty zadziałała, musimy zadbać o regularność. Tylko systematyczne dostarczanie swojemu organizmowi cennych dla zdrowia witamin i minerałów może wspomóc walkę z łupieżem pstrym.mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Jakich produktów musimy zaś unikać? Przede wszystkim należy mocno ograniczyć:

  • słone przekąski; chipsy, paluszki, prażynki;
  • potrawy smażone w głębokim tłuszczu;
  • desery z wysoką zawartością rafinowanego cukru.

Wyżej wymienione produkty najlepiej byłoby ze swojej diety wyeliminować. Jeżeli jednak to dla nas zbyt wiele, możemy pozwolić sobie na spożywanie ich co jakiś czas.

Łupież pstry – dieta to nie wszystko

Jeśli cierpimy na łupież pstry, dieta może nam oczywiście pomóc albo zaszkodzić. Jeżeli zdecydujemy się na spożywanie produktów wskazanych przy łupieżu pstrym, możemy ograniczyć jego rozwój. Dieta to jednak nie wszystko i należy być tego świadomym. Przede wszystkim należałoby bowiem wyposażyć się w dobrej jakości dermokosmetyki. Najlepiej byłoby, gdyby zawierały one jak największą ilość składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Śmiało poszukujmy w nich selenu oraz ekstraktów i wyciągów roślinnych. Naturalne kosmetyki są bowiem nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne podczas codziennego stosowania. Wyposażmy się w szczególności w krem, szampon oraz płyn.

Sprawdź domowe sposoby na łupież pstry!

Łupież pstry dieta i dermokosmetyki

Łupież pstry – dieta. Podsumowanie najważniejszych informacji.

Jeżeli odpowiednia na łupież pstry dieta będzie stosowana regularnie, możemy liczyć na zredukowanie uporczywych objawów związanych z tym schorzeniem. Trzeba oczywiście wykluczyć z codziennego menu produkty o wysokim stopniu przetworzenia takie jak chipsy, paluszki czy desery z dużą zawartością cukru. Wprowadźmy natomiast do swojej codziennej diety produkty bogate w witaminy A, B oraz E. Nie zapominajmy także o tym, że w terapii łupieżu pstrego ważną rolę odgrywają naturalne dermokosmetyki.

FAQ

1. Łupież pstry – dieta i naturalne kosmetyki. Jakich produktów używać?

Wysokiej jakości, naturalne kosmetyki wspomagające walkę z łupieżem pstrym zakupimy przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi kosmetykami. Można pytać o nie także w niektórych drogeriach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Jeżeli chodzi zaś o żywność, zdrowe produkty, zwłaszcza świeże warzywa i owoce znajdziemy w niemal każdym sklepie spożywczym.

2. Czy na łupież pstry, dieta i kosmetyki muszą być długo stosowane?

Aby kosmetyki o naturalnych składach mogły okazać się skuteczne, niezbędne jest systematyczne ich stosowanie. W praktyce oznacza to najczęściej konieczność codziennego używania zakupionych przez nas produktów. Zawsze warto przestrzegać zaleceń zawartych na opakowaniach poszczególnych kosmetyków naturalnych. W przypadku diety także należy postawić na systematyczność

3.Łupież pstry – dieta i kosmetyki naturalne. Kiedy zaczną działać?

Większości z nas zależy rzecz jasna na tym, aby kosmetyki naturalne zadziałały od razu. Niestety, należy uzbroić się w cierpliwość. Satysfakcjonujące nas rezultaty pojawią się bowiem nie wcześniej jak po kilku tygodniach regularnego stosowania. Podobnie jest z dietą.


Bibliografia

  1. Gaitanis G., Velegraki A., Mayser P., Bassukas I.D., Skin diseases associated with Malassezia yeasts: Facts and controversies, Clinics in Dermatology, 2013
  2. Baran W., Batycka A., Baran E., Leczenie zakażeń grzybiczych skóry gładkiej, skóry owłosionej głowy, paznokci i błon śluzowych, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *