szampon

4 najlepsze preparaty na pstry łupież

Grzybicze zakażenie naskórka, zwane inaczej łupieżem pstrym jest dolegliwością bardzo uciążliwą. Dzieje się tak szczególnie ze względu na mało estetyczny wygląd naszej skóry, którą pokrywają setki drobnych plamek, mocno odznaczających się od naszej naturalnej barwy skóry szczególnie w okresie letnim. Zmiany skórne wywołane przez tą chorobę mogą przybierać kolory od bieli po róż, czerwień lub nawet ciemny brąz, dodatkowo wywołują nieprzyjemne swędzenie oraz nadmierne złuszczanie się naskórka.

Jaki szampon na łupież pstry wybrać?

Łupież pstry wywoływany jest przez grzyba Malassezia furfur. Pasożyt w fizjologicznych warunkach bytuje na ludzkiej skórze, lecz nie wyrządza człowiekowi najmniejszej krzywdy. Żywi się łojem produkowanym przez nasze gruczoły łojowe. Kiedy jednak, środowisko egzystowania grzyba zostaje zaburzone, ten poczyna czuć się bezkarny i rozmnaża się kilkakrotnie szybciej niż normalnie. Wówczas powoduje pieczenie, swędzenie, nieestetyczne owalne plamy przypominające bielactwo oraz zaczerwienienia, będące w rzeczywistości ogniskami zapalnymi.

Łupież pstry leczenie - najlepsze sposoby

Łupież pstry to choroba skóry objawiająca się najczęściej białymi lub czerwonymi plamami na ciele. Za zmiany odpowiedzialne jest nadmierne rozprzestrzenianie się grzybów z rodzaju Malassezia. Choć w niezaburzonych warunkach występują one powszechnie na skórze, w wyniku szybkiego i niekontrolowanego namnażania się stają się pasożytami chorobotwórczymi. Najczęściej atakuje osoby młode mające problemy z gospodarką hormonalną i nadmierną aktywnością gruczołów łojotokowych.

Subscribe to szampon