sposoby

TOP 5 - leczenie domowe na łupież pstry

Łupież pstry jest zakażeniem naskórka przez grzyby drożdżopodobne występujące naturalnie na naszej skórze. Chrobę wywołuje ich nadmierna ilość, ponieważ żywią się głównie naszym naskórkiem oraz wydzielanym łojem. Rozwój infekcji objawia się najpierw w postaci pojedynczych, 3-4 mm plamek mocno odróżniających się barwą od naszego naturalnego odcienia skóry. Szczególnie łatwo zaobserwować tą chorobę w okresie wiosennym i letnim, ponieważ na zakażone obszary skóry nie działają promienie słoneczne, czyli po prostu nie opalają się.

Łupież pstry leczenie - najlepsze sposoby

Łupież pstry to choroba skóry objawiająca się najczęściej białymi lub czerwonymi plamami na ciele. Za zmiany odpowiedzialne jest nadmierne rozprzestrzenianie się grzybów z rodzaju Malassezia. Choć w niezaburzonych warunkach występują one powszechnie na skórze, w wyniku szybkiego i niekontrolowanego namnażania się stają się pasożytami chorobotwórczymi. Najczęściej atakuje osoby młode mające problemy z gospodarką hormonalną i nadmierną aktywnością gruczołów łojotokowych.

Skuteczne sposoby na łupież pstry na głowie

Łupież pstry to zakażenie grzybicze skóry drożdżakami z rodziny Malassezia globosa lub Malassezia furfur. Choroba w przeważajacej większości wypadków nie jest zaraźliwa: grzyby drożdzakopodobne Malassezia globosa lub Malassezia furfur stanowią bowiem naturalny składnik mikroflory naszej skóry. Dopiero zaistnienie sprzyjających po temu warunków może sprawić, że dojdzie do niekontrolowanego, nadmiernego namnażania się drożdżaków bytujących na naszej skórze, w rezultacie czego rozwinie się zakażenie grzybicze.

Subscribe to sposoby