leczenie

4 najlepsze preparaty na pstry łupież

Grzybicze zakażenie naskórka, zwane inaczej łupieżem pstrym jest dolegliwością bardzo uciążliwą. Dzieje się tak szczególnie ze względu na mało estetyczny wygląd naszej skóry, którą pokrywają setki drobnych plamek, mocno odznaczających się od naszej naturalnej barwy skóry szczególnie w okresie letnim. Zmiany skórne wywołane przez tą chorobę mogą przybierać kolory od bieli po róż, czerwień lub nawet ciemny brąz, dodatkowo wywołują nieprzyjemne swędzenie oraz nadmierne złuszczanie się naskórka.

Jaki szampon na łupież pstry wybrać?

Łupież pstry wywoływany jest przez grzyba Malassezia furfur. Pasożyt w fizjologicznych warunkach bytuje na ludzkiej skórze, lecz nie wyrządza człowiekowi najmniejszej krzywdy. Żywi się łojem produkowanym przez nasze gruczoły łojowe. Kiedy jednak, środowisko egzystowania grzyba zostaje zaburzone, ten poczyna czuć się bezkarny i rozmnaża się kilkakrotnie szybciej niż normalnie. Wówczas powoduje pieczenie, swędzenie, nieestetyczne owalne plamy przypominające bielactwo oraz zaczerwienienia, będące w rzeczywistości ogniskami zapalnymi.

TOP 5 - leczenie domowe na łupież pstry

Łupież pstry jest zakażeniem naskórka przez grzyby drożdżopodobne występujące naturalnie na naszej skórze. Chrobę wywołuje ich nadmierna ilość, ponieważ żywią się głównie naszym naskórkiem oraz wydzielanym łojem. Rozwój infekcji objawia się najpierw w postaci pojedynczych, 3-4 mm plamek mocno odróżniających się barwą od naszego naturalnego odcienia skóry. Szczególnie łatwo zaobserwować tą chorobę w okresie wiosennym i letnim, ponieważ na zakażone obszary skóry nie działają promienie słoneczne, czyli po prostu nie opalają się.

Łupież pstry leczenie - najlepsze sposoby

Łupież pstry to choroba skóry objawiająca się najczęściej białymi lub czerwonymi plamami na ciele. Za zmiany odpowiedzialne jest nadmierne rozprzestrzenianie się grzybów z rodzaju Malassezia. Choć w niezaburzonych warunkach występują one powszechnie na skórze, w wyniku szybkiego i niekontrolowanego namnażania się stają się pasożytami chorobotwórczymi. Najczęściej atakuje osoby młode mające problemy z gospodarką hormonalną i nadmierną aktywnością gruczołów łojotokowych.

Skuteczne sposoby na łupież pstry na głowie

Łupież pstry to zakażenie grzybicze skóry drożdżakami z rodziny Malassezia globosa lub Malassezia furfur. Choroba w przeważajacej większości wypadków nie jest zaraźliwa: grzyby drożdzakopodobne Malassezia globosa lub Malassezia furfur stanowią bowiem naturalny składnik mikroflory naszej skóry. Dopiero zaistnienie sprzyjających po temu warunków może sprawić, że dojdzie do niekontrolowanego, nadmiernego namnażania się drożdżaków bytujących na naszej skórze, w rezultacie czego rozwinie się zakażenie grzybicze.

Subscribe to leczenie