4 najlepsze preparaty na pstry łupież

Grzybicze zakażenie naskórka, zwane inaczej łupieżem pstrym jest dolegliwością bardzo uciążliwą. Dzieje się tak szczególnie ze względu na mało estetyczny wygląd naszej skóry, którą pokrywają setki drobnych plamek, mocno odznaczających się od naszej naturalnej barwy skóry szczególnie w okresie letnim. Zmiany skórne wywołane przez tą chorobę mogą przybierać kolory od bieli po róż, czerwień lub nawet ciemny brąz, dodatkowo wywołują nieprzyjemne swędzenie oraz nadmierne złuszczanie się naskórka. Szczególnie ciężki do wyleczenia jest łupież pstry na plecach, gdzie ma tendencję do rozszerzania się i późniejszego łączenia w jedną, dużą plamę. Na tego rodzaju chorobę szczególnie narażone są osoby przebywające w gorącym i wilgotnym klimacie, mające problem z otyłością, nadmierną potliwością lub osoby w okresie dojrzewania. Grzyby atakujące naszą skórę żywią się głównie naskórkiem oraz łojem wydzielanym przez nasz organizm. Łupież pstry szczególnie atakuje skórę głowy, klatki piersiowej, ramion, twarzy i pleców. Mimo swojej inwazyjności pstry łupież jest chorobą mało zaraźliwą oraz stosunkowo łatwą do wyleczenia nawet bez konsultacji z lekarzem dermatologiem. Skuteczne leki możemy dostać w każdej aptece, zalecana jest jednak wcześniejsza konsultacja swojego problemu z farmaceutą. Aby dobrze wyleczyć tą infekcję i zapobiec jej nawrotowi zaleca się równoczesne stosownie leków o różnym działaniu. Poniżej przedstawiamy 4 najlepsze preparaty, które dają pewność skutecznej terapii.

  • Pityver - nowa marka wśród preparatów na łupież pstry jednak mocno wchodząca na rynek. Może pochwalić się szeroką gamą produktów, bo do wyboru mamy szampon, emulsję oraz płyn do wcierania, które przygotowane zostały wyłącznie z naturalnych składników. W porównaniu z kolejnymi kosmetykami zawierają najwyższą ilość siarczku selenu, który działa przeciwgrzybiczo - a więc nie tylko neutralizuje objawy, ale leczy przyczynę łupieżu pstrego. Zestaw 3 produktów kosztuje teraz 97 zł.
  • Nizoral - jest to popularny szampon przeciwgrzybiczy, w jego składzie możemy znaleźć dużą dawkę ketokonazolu - silnego leku przeciwgrzybiczego. Jest to preparat do stosowania na skórę głowy, gdzie najczęściej rozwija się największa ilość drożdżaków, które z łatwością przenoszą się na inne części ciała. Stosowanie szamponu w leczeniu łupieżu pstrego jest bardzo ważne, ponieważ mając gęste lub długie włosy nie jesteśmy w stanie określić czy nastąpiły tam już jakieś zmiany chorobowe. Dodatkowo szampon Nizoral ma łagodzącą swędzenie formułę chłodzącą, która przynosi ukojenie. Jego stosowanie podczas leczenia zaleca się raz dziennie przez 5 dni. Cena zaczyna się od 10 zł.
  • Clotrimazolum - jest to krem do stosowania bezpośrednio na zmiany grzybicze oraz otaczającą je skórę. Ma duży zakres działania przeciwdrobnoustrojowego, doskonale likwiduje drożdżaki. Jego podstawowym składnikiem jest klotrymazol - silnie działający lek przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny. Zaleca się stosowanie go 2-3 razy dziennie na dobrze oczyszczoną i wysuszoną skórę, na której powstają plamy. Całe leczenie powinno trwać od 2 do 4 tygodni. Cena zaczyna się od 4 zł.
  • Terbilum - krem do stosowania bezpośrednio na skórę. W jego składzie znajdziemy substancję czynną - chlorowodorek terbinafiny, który działa grzybobójczo oraz zapobiega dalszej infekcji ciała. Zawiera również substancje łagodzące uczucie swędzenia, zaczerwienienia skóry oraz łuszczenie się naskórka. Należy stosować go raz dziennie przez okres 2 tygodni. Jego cena zaczyna się od 6 zł.